Szarvas

Csodák az Ótemplomban

Szarvas – Kisebb csodáknak lehettek tanúi azok a hozzátartozók, nézők, akik eleget tettek a meghívásnak: május 5-én az Újszegedi Kamarazenekar és a szarvasi Benka-iskola énekkara lépett az oltár elé, és bemutatta zenei műsorát, amelyre több hónapon át végzett, kemény munkával készültek.

Ne menj el mellette!

Szarvas – A Miniszterelnökség Társadalmi és Örökségvédelmi Ügyekért, valamint Kiemelt Kulturális Beruházásokért Felelős Helyettes Államtitkársága pályázatot írt ki a kulturális örökség európai éve alkalmából általános és középiskolás diákok számára. A Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumból Urbancsok Anett 11/a osztályos tanuló jelentkezett a felhívásra.

Nincs teljes élet finom étel nélkül

Szarvas – 2018-ban a Magyarországi Evangélikus Egyház 1%-os kampányának részeként újra ételosztás-sorozatot tartanak gyülekezetek és diakóniai intézmények. Május 12-én, szombaton Szarvas volt a helyszín.

Teljes élet napja Szarvason

Szarvas – A Szarvas-Ótemplomi Evangélikus Egyházközség, az Evangélikus Diakónia és a Cigány Értelmiség Érdekvédelmi Egyesülete közösen hívta az érdeklődőket egy igazán különleges napra Szarvason 2018. május 12-én.

Elballagtak a vajdás diákok

Szarvas – Simonffy Péter dala volt a mottója az idén elballagó vajdás diákoknak: „Visszanézve az életet, az elmúlt sulis éveket, A sok-sok emlékrengeteg előttem végigpereg. Sok minden van a listámon, amit még meg kell csinálnom. És a legelején ez áll: Még el kell búcsúznom!”

A mélységből kiáltott Hozzá, meghallgattatott – Országos szavalóverseny első helyezettje Bondor Boglárka

Szarvas – Budapest – A Mária Rádió szervezésében április 14-én a budapesti Szent Margit Gimnázium patinás épületében tartották a Sanctus Stephanus versmondó verseny országos döntőjét. Iskolánkat Kiss Ágnes az első, Bondor Boglárka a második korcsoportban képviselte. Minden résztvevő két verssel állt színpadra, első körben a kötelező Szent Istvánról szóló versével, második körben pedig egy szabadon választott művel.

Diákok segítettek a szarvasi ételosztásban

Szarvas – 2018. április 15-én ismét ételt osztott a kis lelkes ótemplomi csapat. Az alkalom különlegességét az adta, hogy diákok segítettek nekik, hiszen egy pályázat volt a fő támogatója a vasárnapi alkalomnak.

Mi fér be egy vágó és egy restaurátor közé?

Szarvas – A szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban rendezett humán héten többek között olyan elkötelezett szakemberek mutatkoztak be a diákok előtt, akik az iskolából indulva sikeres pályát futottak be.

Fogadalommal pecsételték meg kapcsolatukat a hétpróbás párosok

Szarvas – A családok éve alkalmából játékos vetélkedőre hívta a párokat, házaspárokat Szarvas Város Barátainak Köre. A Hétpróbás páros névre elkeresztelt játék a szerelmesek napján vette kezdetét, és egy hónapon keresztül ívelt. A jelentkezőknek összesen hét próbatételt kellett kiállniuk, hogy elnyerjék a megtisztelő címet, emellett pedig feledhetetlen élményekkel és kisebb-nagyobb ajándékokkal legyenek gazdagabbak. A zárórendezvényt március 27-én tartották a Fő téri iskola dísztermében, amikor a mindvégig titokban tartott feladatokról is lehullt a lepel.

Feltámadás

Szarvas – Ha itt a tavasz, akkor itt egy újabb színdarab a Szivárvány színjátszó csoporttól. Hiszen ilyenkorra minden évben elkészül egy újabb színdarab. Immáron 10. alkalommal. A legújabb zenés darab címe: Feltámadás, mely a világtörténelem legfontosabb eseményét sajátos szemszögből dolgozza fel.

Feliratkozás RSS - Szarvas csatornájára