istentisztelet

Istentiszteletet tartottak az elnéptelenedő Murgán

Murga – Ismét az elnéptelenedő Murgán jártunk. Az istentiszteletet Kollár Zsolt gyönki lelkész tartotta. A templom 1795-ben épült. A fára festett képek, melyek Ó -és Újtestamentumi jeleneteket ábrázolnak 1844-ben készültek. A négy evangelista mellett Luther és II. József portréja is látható – írta szerkesztősgünknek dr. Wagner Gyula.

Irakban tartott pünkösdi istentiszteletet az evangélikus elnök-püspök

Bakhitma – A Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke az észak-iraki bakhitmai asszír keresztény gyülekezetnek hirdette az igét pünkösdvasárnap. A Youkhana Emanuel esperessel közösen tartott istentiszteleten elmondott prédikációjában Fabiny Tamás kiemelte, a világ ezen a részén, ahol a keresztények az elmúlt évszázadokban különösen is sokat szenvedtek, reményt adhat az a pünkösdi üzenet, hogy a megbékélést nem kizárólag a politikai és gazdasági hatalmaktól, hanem a Szentlélek békességet teremtő erejétől is várhatjuk.

Amivel Istent szeretnénk dicsőíteni, az legyen mindig a legjobb!

Szolnok – A Szóljon.hu arról számolt be Misebortúrán járt a csépai atya című cikkében, hogy rendeletben kérte Ferenc pápa a papokat arra, hogy fordítsanak nagyobb figyelmet az egyházi szertartásokon használható borra. A Szentatya kifejtette: a bornak természetesnek és hibátlannak kell lennie. Hogy az atyák maradéktalanul teljesítsék a kívánalmakat, többen misebortúrára indulnak, teljesen „hivatalosan”. Az úrvacsorai borról Győri Péter Benjámin evangélikus esperest is megkérdezték.

Egyházi vezetők ünnepi miséi, istentiszteletei

Budapest – Húsvét ünnepén a katolikus, a református és az evangélikus egyház vezetői Budapesten, illetve Esztergomban tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet.

Balatongyörökön tartották a 73. KÖSZI Megálló istentiszteletet

Balatongyörök – 2018. február 11-én Rihay Szabolcs hirdetett igét a KÖSZI Megálló istentiszteleten, mely a KÖSZI Téli berek évindító hétvége lezárása is volt egyben. Az istentisztelet megerősítette azt az üzenetet, hogy nem a pénz boldogít, hanem a közösség.

Médiatréning lelkészeknek

Budapest – A rádiós és televíziós istentiszteleteken ez évben szolgáló lelkészeknek tartottak felkészítő megbeszélést 2018. január 16-án az Északi Egyházkerület Püspöki Hivatalában. Bényi Ildikó televíziós műsorvezető, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap munkatársa segítette szakmai tanácsaival a nyilvános médiaszereplésről szóló együttgondolkodást.

Szolnokról közvetítették az ünnepi istentiszteletet

Szolnok – A szolnoki evangélikus templomból közvetítette 2017. december 25-én a ­Kossuth Rádió a karácsonyi ­ünnepi istentiszteletet, melyen ­Győri Péter Benjámin evangélikus lelkész-esperes hirdetett igét.

Megújult templomában először tartott istentiszteletet a józsefvárosi gyülekezet

Budapest – A józsefvárosi gyülekezet az új egyházi évet hálaadó istentisztelettel kezdte. Megünnepelték, hogy újraindul a gyülekezet missziós szolgálata. Megújult templomuk, lelkészi hivataluk és parókiájuk egyházunk adminisztrációs központjának épületében található.

A reformáció 500 éves öröksége: Luther és Kálvin az istentiszteletről

Budapest – A Magyarországi Luther Szövetség és a Magyarországi Evangélikus Egyház Reformációi Emlékbizottsága szervezésében jubileumi előadássorozatra kerül sor minden hónap utolsó csütörtökén a Deák téri Evangélikus Országos Múzeum előadótermében. 2017. november 30-án dr. Hafenscher Károly evangélikus lelkész, miniszteri biztos (Reformáció Emlékbizottság) tartott előadást Luther és Kálvin az istentiszteletről címmel.

Jézus Krisztus tegnap, ma s mindörökké ugyanaz (Zsid 13,8) – Ünnepi istentisztelettel vette kezdetét a református–evangélikus közös zsinati ülés

Budapest – Ünnepi úrvacsorás istentisztelettel kezdődött a Magyarországi Evangélikus Egyház és a Magyarországi Református Egyház közös zsinati ülése 2017. október 13-án, pénteken. A budapest-fasori evangélikus templomban az egyházi vezetők ünnepélyes bevonulása volt a nyitó alkalom.

Feliratkozás RSS - istentisztelet csatornájára