Fabiny Tamás

Irakban tartott pünkösdi istentiszteletet az evangélikus elnök-püspök

Bakhitma – A Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke az észak-iraki bakhitmai asszír keresztény gyülekezetnek hirdette az igét pünkösdvasárnap. A Youkhana Emanuel esperessel közösen tartott istentiszteleten elmondott prédikációjában Fabiny Tamás kiemelte, a világ ezen a részén, ahol a keresztények az elmúlt évszázadokban különösen is sokat szenvedtek, reményt adhat az a pünkösdi üzenet, hogy a megbékélést nem kizárólag a politikai és gazdasági hatalmaktól, hanem a Szentlélek békességet teremtő erejétől is várhatjuk.

„A magyarok segítsége nélkül nem tudtunk volna visszajönni”

Budapest – Erbil – Napról napra több család térhet vissza otthonába a magyar segítségnek köszönhetően – jelentette be Irakból a közmédiának adott élő interjúban Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet vezetője. Az Iszlám Állam 2014-es előretörése idején elmenekült, többségében keresztény családok a terrorszervezet kiűzését követően kezdtek visszatérni, ám otthonukat legtöbb esetben feldúlva, részben vagy egészen lerombolva találták.

Heródes, az üldözött üldöző

Budapest – Parádés előadással zárta idei tavaszi szemeszterét a budavári evangélikus szabadegyetem. Kőszeghy Miklós történésznek az üldözött és üldöző Heródesről szóló előadásából a hallgatóság megtudhatta, hogy a hajdani király hírhedt kegyetlenkedései közben vészjósló hatalmi játszmák közepette lavírozott évtizedekig, s ráadásul a főnöke szeretőjét is ellenségei között tudhatta, ami köztudottan rossz ómennek számít.

Református egyházi vezetőkre támadtak – A MEE Országos Elnöksége nyilatkozatban ítélte el a történteket

Budapest – Rendőrök menekítettek ki három református egyházvezetőt az Országgyűlés keddi alakuló ülése után a Parlament elől – számolt be a Református.hu. A történtek után a Magyarországi Evangélikus Egyház országos elnöksége, dr. Fabiny Tamás elnök-püspök és Prőhle Gergely országos felügyelő levelet írt a református testvéreknek, amelyet az alábbiakban olvashatnak.

Jetró, a presbiterjelölő

Magazinunknak ez a tematikus száma a presbiteri szolgálatot helyezi középpontba. Ezzel is szeretnénk minden régi és új szolgálót személyesen is megszólítani. Amikor azt kérjük, hogy fogadják szeretettel ezt a lapszámot, akkor azzal a nem titkolt reménnyel is vagyunk, hogy minden szolgálattevő rendszeres olvasója lesz az Evangélikus Életnek.

Püspökkenyér – Beszélgetés a kőbányai evangélikus gyülekezetben Fabiny Tamással

Budapest – A kőbányai gyülekezet Püspökkenyér című rendezvényén Fabiny Tamás elnök-püspök, az Északi Evangélikus Egyházkerület püspöke beszélt életéről, hivatásáról és világnézetéről. A Budapest-Kőbányai Evangélikus Egyházközség a pünkösdre készülés jegyében négyrészes sorozatot indított. A sorozat harmadik alkalmán a gyülekezet felügyelője, Zászkaliczky Zsuzsanna beszélgetett a püspökkel.

500 év botránya: a kereszt – Fabiny Tamás elnök-püspök írása

Ma, 2018. április 26-án igazi botrányt, ráadásul az egyházat érintő világbotrányt kell az olvasóval megosztanom. Ne gondoljon senki anyagi vagy erkölcsi visszaélésekre vagy valamilyen pikáns politikai tartalomra. A kereszt botrányáról szeretnék szólni, napra pontosan ötszáz évvel azt követően, hogy Luther feltette a kérdést: Ki a kereszt teológusa?

Fabiny Tamás vezette a tárlatot az evangélikus múzeumban

Budapest – 2018. április 18-án Fabiny Tamás püspök tartott tárlatvezetést az Evangélikus Országos Múzeumban, a Deák téren.

Fabiny Tamás: Nekem is van egy álmom!

Sokan és sokat idézik a Nobel-békedíjas baptista lelkész beszédét, amely 1963 őszén hangzott el az amerikai fővárosban. A Capitoliumon negyedmillió ember – feketék és polgárjogi törekvéseikkel rokonszenvező fehérek sokasága – hallgatta a lelkipásztor átszellemült szavait: „I have a dream...” – Van egy álmom… Lincoln elnök hatalmas szobránál a később meggyilkolt King tiszteletes arról szólt, hogy a Függetlenségi Nyilatkozat nagyszerű szavaival annak idején az ország minden lakosa számára egy kötelezvényt állítottak ki. Kiderült azonban, hogy Amerika a feketéknek hamis csekket állított ki, mert számukra a tételek fedezet nélkülinek bizonyultak. Martin Luther King nem volt hajlandó elhinni, hogy csődbe jutott az igazság bankja, ezért hát elmentek Washingtonba, hogy „beváltsák a csekket”.

Fabiny Tamás: a feltámadt Jézus úton van a világ felé

Budapest – A feltámadt Jézus úton van a világ felé, és azt akarja hogy kövessük őt – mondta Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke húsvétvasárnap, a budavári evangélikus templomban tartott istentiszteleten.

Feliratkozás RSS - Fabiny Tamás csatornájára