evangélikus

Szakképzések érettségi után az evangélikus köznevelési rendszerben

A Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásában működő szakképzési profillal (is) rendelkező iskoláink számos lehetőséget kínálnak arra, hogy érettségi után a fiatalok szakmát szerezhessenek. A képzések államilag támogatott rendszerben zajlanak és kollégiumi elhelyezésrre is van lehetőség.

Magyarul is megjelent Helmuth David Baer könyve az evangélikus egyház kommunizmus alatti életéről

Budapest – Nemrégiben jelent meg magyarul is Helmuth David Baer Kompromisszum vagy kollaboráció – A magyar evangélikus egyház stratégiái a kommunista berendezkedés idején című könyve a Kairosz Könyvkiadó gondozásában. A szerző által vizsgált időszakban a Magyarországi Evangélikus Egyház egy ellenséges politikai rendszerrel került szembe, amely megkérdőjelezte hosszú távú létezését. Ezzel a fenyegetéssel szembesülve a magyar evangélikusok két alapvető kérdést tettek fel maguknak: „Hogyan élhetjük túl?” és „Hogyan maradhatunk meg egyháznak?” A két kérdés közötti feszültség és kölcsönhatás határozta meg az evangélikus tapasztalat morális körvonalait a magyar kommunizmusban, és formálta az evangélikus egyház kommunista államra adott válaszát.

Evangélikus templomokat venne át a katolikus egyház Norvégiában

Oslo – Mintegy hatvan oslói temploma közül kilenc bezárását tervezi anyagi okok miatt a norvég evangélikus egyház. Az egyre több hívőről gondoskodó oslói katolikus püspökség azt fontolgatja, hogy ezek közül szívesen átvenne egyet vagy akár többet is.

Házaspárként együtt az Úr asztalánál

Ingolstadt – Az Ingolstadtban megrendezett német katolikus püspöki konferencia tavaszi gyűlésének egyik eredménye, hogy ezentúl a katolikus egyház egyes esetekben lehetővé teszi a felekezetközi házasságban élő házastársak számára a közös úrvacsora vételét – adta hírül Reinhard Marx bíboros.

Megmozgatni a lelkeket és a lábakat

A Szélrózsa országos evangélikus ifjúsági találkozó büki nagyszínpadán július 26-án a Blahalouisianát hallhatjuk. A zenekar énekesét, Schoblocher Barbarát és a basszusgitáros Jancsó Gábort kérdeztük a zenészek felelősségéről, az ikonná válásról és a háromszavas albumcímek hátteréről.

Családos programok is lesznek a Szélrózsán

Bük – Évek óta érezhető, hogy a Szélrózsán növekszik a családos résztvevők létszáma. Többféle formai próbálkozás után mostanra jutottunk el oda, hogy a 14 év alatti gyermekek számára is külön sátrakat, kuckókat alakítunk ki, melyben különböző életkorúaknak megfelelő programok várják az érdeklődő családokat. Simon Réka büki lelkésznő a gyermekprogramokért felelős presbiter.

Evangélikus középiskolák az ország legjobbjai között – egy másik szempontrendszer

Budapest – Három evangélikus középiskola, így a békéscsabai Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium és a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola is szerepel többek között az Oktatási Hivatal által összeállított, kiemelkedő pedagógiai teljesítményű intézményekről szóló listán. A hivatal listáján szereplő iskolákban az átlagosnál nagyobb mértékben fejlesztik diákjaik képességeit – a gyerekek családi hátterétől és korábbi eredményeitől függetlenül.

Evangélikusok a szabadságharcban

Pápa – Polgárdi Sándor, a Veszprémi Evangélikus Egyházmegye esperese szerint március 15-e a legszebb nemzeti ünnepünk, melyben egyaránt megjelenik a mindenkori szabadság iránti vágyunk és a hazafias elkötelezettség.

Milyen volt az evangélikusok és az állam kapcsolata 1848-ban?

Budapest – A Luther Kiadó által szervezett Könyvesbolti esték 2018. február 22-i alkalmán Kertész Botond történész tartott előadást Evangélikusok és az állam 1848-ban címmel. Az Evangélikus Országos Múzeum tudományos munkatársának előadását az alábbiakban tekinthetik meg.

Emberpróbáló idők tanúi – Evangélikus életútinterjúk a Károli-egyetem honlapján

A református egyházban 2010-ben indult el A Magyar Református Egyház elmúlt száz éve életútinterjúk tükrében című projekt. Az állami, illetve egyházi támogatással készült interjúkban lelkészek, lelkészfeleségek, teológiai tanárok, egyházi iskolák tanárai mesélnek életükről, családjukról, szolgálataikról, gyülekezeteikről. Az interneten bárki számára elérhető, átlagosan száz-százhúsz oldalas nyomtatott élettörténetek mindegyikét magyarázatokkal ellátott fotóalbum és az interjúalanyok színes családfája egészíti ki.

Feliratkozás RSS - evangélikus csatornájára