egyház

Pénzt vagy időt adjunk az egyháznak?

A vasárnapi perselypénz és az egyházfenntartói járulék összegének csökkenése vagy épp növekedése biztos fokmérője egy gyülekezet iránti elkötelezettségnek. Legalábbis volt eddig. Ugyanis bár a legtöbb közösségben a rendszeres adományok összege csökken, ma már ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy többen fordítanának hátat a templomnak, hanem inkább az adományozási szokások átalakulását jelzi.

Semjén kész újragondolni az szja 1%-ok rendszerét

Budapest – Kész újragondolni a személyi jövedelemadó (szja) egyházaknak felajánlható 1 százalékával összefüggő kérdéseket Semjén Zsolt tárca nélküli miniszterjelölt, aki erről kinevezés előtti meghallgatásán beszélt hétfőn a parlament igazságügyi bizottságában.

Magyarul is megjelent Helmuth David Baer könyve az evangélikus egyház kommunizmus alatti életéről

Budapest – Nemrégiben jelent meg magyarul is Helmuth David Baer Kompromisszum vagy kollaboráció – A magyar evangélikus egyház stratégiái a kommunista berendezkedés idején című könyve a Kairosz Könyvkiadó gondozásában. A szerző által vizsgált időszakban a Magyarországi Evangélikus Egyház egy ellenséges politikai rendszerrel került szembe, amely megkérdőjelezte hosszú távú létezését. Ezzel a fenyegetéssel szembesülve a magyar evangélikusok két alapvető kérdést tettek fel maguknak: „Hogyan élhetjük túl?” és „Hogyan maradhatunk meg egyháznak?” A két kérdés közötti feszültség és kölcsönhatás határozta meg az evangélikus tapasztalat morális körvonalait a magyar kommunizmusban, és formálta az evangélikus egyház kommunista államra adott válaszát.

Evangélikus templomokat venne át a katolikus egyház Norvégiában

Oslo – Mintegy hatvan oslói temploma közül kilenc bezárását tervezi anyagi okok miatt a norvég evangélikus egyház. Az egyre több hívőről gondoskodó oslói katolikus püspökség azt fontolgatja, hogy ezek közül szívesen átvenne egyet vagy akár többet is.

Partnerei akarunk lenni a társadalomnak

Miközben Krisztus nevében szolgálunk, partnerei akarunk lenni a magyar társadalomnak abban, hogy a közösség jobb minőségű életet tudjon biztosítani a fogyatékos, idős, rászoruló embereknek. Így összegezte az evangélikus diakónia talán legfontosabb célját Gregersen-Labossa György. A Magyarországi Evangélikus Egyház Diakóniai Bizottságának elnökét, szombathelyi lelkészt annak apropóján kérdeztük, hogy idén év elején újabb ápolási intézmények működtetését vette át az államtól az evangélikus egyház.

Házaspárként együtt az Úr asztalánál

Ingolstadt – Az Ingolstadtban megrendezett német katolikus püspöki konferencia tavaszi gyűlésének egyik eredménye, hogy ezentúl a katolikus egyház egyes esetekben lehetővé teszi a felekezetközi házasságban élő házastársak számára a közös úrvacsora vételét – adta hírül Reinhard Marx bíboros.

Öt ok, amiért az emberek kilépnek az egyházból

Még a jól működő gyülekezetekben is törvényszerű, hogy bizonyos időszakokban néhányan kilépnek. Ha azonban arra vagyunk kíváncsiak, hogy ma miért hagyják el egyházunkat olyan sokan, a legjobban tesszük, ha őket magukat kérdezzük. Most a válaszok közül ötöt mutatunk meg.

A Lutheránus Világszövetség az egyház megújítására szólította fel a fiatalokat

Genf – Evangélikus fiatalok párbeszédet kezdeményeztek az egyház megújításáról. Közép-európai idő szerint 2018. április 13-án 15 órakor a Facebookon kezdődik az a beszélgetés, amely a fiatal reformátorok globális hálózatának kezdeményezésére jött létre. Hogyan lehet az érdeklődést felkelteni az egyházak iránt? – ez lesz a fő kérdés.

Egyházi vezetőkkel találkozott Papp László és Kósa Lajos Debrecenben

Debrecen – A polgármester és a miniszter a családok évének közös városi és egyházi programjairól egyeztetett az egyházak vezetőivel.

Balog: három év alatt több mint ötszörösére nőtt az egyházi közbeszerzések keretösszege

Budapest – Három év alatt több mint ötszörösére nőtt az egyházi közbeszerzések egy eljárásra jutó keretösszege – közölte az emberi erőforrások minisztere csütörtökön Budapesten, a Közbeszerzési Hatóság egyházi közbeszerzésekről szervezett konferenciáján.

Feliratkozás RSS - egyház csatornájára